sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Laureaci konkursu „Śpiewać każdy może”15 kwietnia w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku młodzi, uzdolnieni wokaliści spotkali się na kolejnym Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Śpiewać każdy może”. Festiwal organizowany jest przez wychowawczynie: p. Edyta Palczewska, p. Anna Kapturkiewicz i p. Beata Synowiec z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Ostródzie i ma już swoje stałe miejsce na lokalnej mapie muzycznych wydarzeń.

Od początku istnienia impreza promuje śpiewającą młodzież niepełnosprawną i jest wspaniałą okazją do integracji.Festiwal co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego wyjątkowość opiera się na wykonywaniu utworów przez dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, przez co każdy występ jest wyjątkowy, niepowtarzalny i piękny. W tym roku swoje zdolności muzyczne zaprezentowało 31 wykonawców z ośrodków w Szymanowie, Elblągu, Iławie, Ełku, Nidzicy, Giżycku i Ostródzie. VI edycję otworzył dyrektor ZPSWR pan Tomasz Brzeski. Wiele ciepłych słów przekazał uczestnikom Starosta Ostródzki pan Andrzej Wiczkowski, który objął honorowy patronat nad festiwalem. Źródłem dodatkowych przeżyć artystycznych był gościnny występ młodzieży z zespołu „Alternatywni” z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie.

Nagrodę główną oraz puchar Grand Prix, ufundowany przez Starostę Powiatu Ostródzkiego – otrzymała uczennica naszej szkoły Klaudia Jaworska. Jury w składzie: Anna Zapaśnik – Baron, Anna Burkiewicz, Katarzyna Piechocka, Mariola Świerzewska, Tomasz Urbanowicz oraz Marzena Kopczyńska przyznało także I, II i III miejsce oraz 7 wyróżnień. Zdobywcą I miejsca została Żaneta Szczepkowska z SOSW w Nidzicy, II miejsce – Adrian Kowalkowski z ZPSW w Iławie i III egzekwo – Jagoda Dymek SOSW w Giżycku oraz Patrycja Połeć i Łukasz Wyrębiak z ZPSWR w Ostródzie. Dodatkowo wyróżnienie i nagrodę od dyrektora Centrum Kultury pana Juliana Pawłowskiego otrzymał Adrian Kowalkowski. Wyróżnienia otrzymali: Paulina Orzechowska z SOSW w Elblągu, grupa „Moje ręce mówią” z SOSW w Ełku, Ewa Słomska z SOSW nr 2 w Elblągu, Natalia Dąbrowska z SOSW w SOSW w Nidzicy, Julia Gryszkiewicz i Mariola Owsianka z SOSW w Szymanowie, Seweryn Mróz i Wiktoria Car z ZPSWR w Ostródzie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Fundatorami nagród i wyróżnień byli: Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda, Przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Ostródzie.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie.

1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.