sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontPowiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się 9 maja 2015 r., w piękną, słoneczną sobotę. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Nabożeństwo sprawowali: wojewódzki kapelan strażaków kpt. ks. Andrzej Bawirsz, ks. Jarosław Janowicz, ks. Witold Palewski – kapelani OSP oraz ks. prał. Roman Wiśniowiecki. W mszy św. uczestniczyły między innymi poczty sztandarowe oraz kompania honorowa utworzona przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie oraz Orkiestra Dęta OSP Turznica.

Następnie przy akompaniamencie orkiestry, poczty sztandarowe, pododdział strażaków naszego powiatu, zaproszeni goście, na czele ze starostą ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim, burmistrzem Ostródy Czesławem Najmowiczem, wójtem gminy Ostróda Bogusławem Fijasem, Komendantem Powiatowym PSP w Ostródzie mł. bryg. Tomaszem Ostrowskim, samorządowcami powiatu ostródzkiego zaproszonymi gośćmi i rodzinami strażaków, przemaszerowali ulicami Ostródy na plac przed starostwo powiatowe w Ostródzie, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Dowódca uroczystości st. kpt. Marcin Wiśniewski złożył meldunek przedstawicielowi Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzejowi Olszewikowi, który dokonał przeglądu pododdziału. Z okazji święta strażackiego podniesiona została flaga państwowa i odegrany hymn Polski. Jednym z najważniejszych momentów w służbie każdego strażaka jest ślubowanie, w tym dniu złożyli je str. Sławomir Bruski i str. Artur Barszcz. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Tomasz Ostrowski. Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, poprzez wręczenie odznaczeń, awansów w stopniu i stanowisku oraz wyróżnień indywidualnych.

Osoby wyróżnione podczas święta dnia strażaka.

tekst: mł. kpt. G. Różański, zdjęcia: P. Abczyński

1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.