sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

front

Uczniowie zespołu placówek Szkolno–Wychowawo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, w latach 2010 – 2015, uczestniczyli w trójstronnym projekcie teatralnym pod hasłem „Budujemy wspólną Europę”. Głównym zadaniem francuskiej, niemieckiej i polskiej młodzieży było przygotowywanie wspólnych przedstawień teatralnych zawierających ważne przesłania. Spotkanie podsumowujące odbyło się w dniach 7 – 16 maja 2015 roku w Ostródzie, a przygotowane tu przedstawienie nastawione było na poszukiwanie własnej tożsamości.

 
Jego przesłanie to myśl, że wszyscy jesteśmy Europejczykami, że jest to nasz wolny wybór, że możemy i chcemy patrzeć w jednym kierunku oraz, że możemy i chcemy wspólnie działać.

Spotkania projektowe odbywały się w Niemczech (Nienburg - 2010; 2013), Francji (Priziac - rok 2011; 2014) i w Polsce (Ostróda – 2012; 2015). Nad przygotowaniem spektakli czuwali profesjonaliści z Niemiec - Frank Niemoller i Marion Burmeister.

Programy spotkań obejmowały m.in.: gry, zabawy integracyjne, animacje językowe oraz wycieczki, umożliwiające poznanie kraju, jego historii, kultury. Realizacja projektu przynosiła młodzieży wiele radości i przyczyniała się do kształtowania postaw społecznych.

Oto przesłania przygotowywanych przedstawień: protest przeciw złu zapisanemu w historii, protest przeciw złu, które otacza nas w czasach współczesnych, przeciwstawianie się uzależnieniom młodzieży od telefonii komórkowej, mądrość przysłowia „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”, radość z faktu, że my Europejczycy tworzymy wspólną społeczność. Jednym z głównych celów realizacji projektu było kształtowanie postaw nowoczesnego obywatela Europy, wpajanie i utrwalanie uniwersalnych wartości, jak tolerancja, akceptacja, przeciwdziałanie kierowaniu się stereotypami i uprzedzeniami w życiu społecznym.

Wspólne działania przyczyniały się do rozwoju psychofizycznego, wzrostu moralnego, zawierania znajomości, podnoszenia samooceny, poznawania innych krajów i kultur.
Podczas spotkania podsumowującego w Ostródzie, wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec i Francji nasza młodzież zwiedzała Ostródę, odwiedziła Gdańsk, Toruń, złożyła wizytę w hotelu Karnity i ośrodku agroturystycznym „Bocianówka”.

Finałowy spektakl projektu zaprezentowano na scenie sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru, z której najgłośniej wybrzmiały dwa ważne słowa: „wolność” i „zwycięstwo”. Uczestnicy projektu pożegnali się 16 maja. Pozostało przekonanie, że to był dobrze wykorzystany czas, który we wszystkich pozostawi trwały ślad.

 

Grażyna Modrzewska

 

10
10
10

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.