śpiewający flisacy pienińscy na stoisku KKEReprezentanci samorządów – partnerów porozumienia w sprawie zachowania trwałości i celów projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” (powiaty: ostródzki, iławski i elbląski) prezentowali walory tej krainy na Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Chorzowie. Impreza odbywała się w weekend 22-24 maja 2015 r., w specjalnej hali, na terenie parku chorzowskiego.

Targi Atrakcje Regionów to impreza wyspecjalizowana pod kątem promocji obiektów hotelowych, regionów, agroturystyki i turystyki wiejskiej, promocji dziedzictwa kulturowego oraz lokalnych i regionalnych produktów turystycznych.

Stoisko Krainy Kanału Elbląskiego (KKE) odwiedziły tłumy zainteresowanych spędzeniem urlopu, bądź weekendu na naszym terenie. Makieta pochylni Oleśnica była ozdobą tego stoiska i - bez wątpienia - najciekawszą atrakcją targów, skupiającą uwagę gości targowych i mediów.
Wsparcie organizacyjne i marketingowe Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej sprawiało, że potencjalni turystyczni klienci naszego regionu odchodzili od stoiska usatysfakcjonowani i wyposażeni w niezbędne informacje dotyczące w szczególności rejsów żeglugi na kanale, po ponownym oddaniu do użytku zrewitalizowanych pochylni i śluz.
Według szacunków organizatorów i liczby wydanych materiałów promocyjnych, w ciągu trzech targowych dni stoisko KKE mogło odwiedzić nawet 30 tys. zwiedzających.