1Na zaproszenie Andrzeja Wiczkowskiego Starosty Ostródzkiego w terminie 25-28.06.2015 r. w Powiecie Ostródzkim przebywała delegacja z Rejonu Samorządu Wileńskiego. Celem wizyty było ustalenie szczegółów przyjazdu dzieci z gminy Niemenczyn na wypoczynek letni do Powiatu Ostródzkiego. Przy tej okazji goście popłynęli w rejs statkiem po pochylniach Kanału Elbląskiego Jelenie – Buczyniec.

Odwiedzili Izbę Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu, która powstała na nowo podczas prac rewitalizacyjnych kanału. Następnie zwiedzili pola Grunwaldzkie i muzeum bitwy pod Grunwaldem.

Podczas ostatniego dnia pobytu, delegacja uczestniczyła w VII Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego oraz w Ostródzkich Dniach Morza. Goście poznali także „Tajemnice Starej Ostródy”, z którymi zapoznał je przewodnik turystyczny. Pobyt delegacji w Powiecie Ostródzkim zakończył pokaz fajerwerków podczas Dni Morza.

Powiat Ostródzki odwiedzili: Juliana Jedzińska-Osipowicz, doradca mer Samorządu Rejonu Wileńskiego, Wioleta Purpurowicz, główny specjalista Wydziału Oświaty Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz Edward Puncewicz, starosta gminy Niemenczyn.