sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

2. ryszard szurgot kwartet avista z olsztyna i goście3 lipca 2015r., od godz. 18:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie miało miejsce Spotkanie Środowisk Twórczych i Mecenasów Kultury. Tegorocznym motywem przewodnim był jubileusz 50-lecia pracy artystycznej szanowanego i znanego Ostródzianina, Ryszarda Szurgota. Do świętowania zaproszeni zostali goście, znajomi, rodzina jubilata oraz uprzyjemniający wieczór kwartet Avista z Olsztyna, tworzący atmosferę do sentymentalnej podróży przy utworach Edwarda Griega, Giacomo Pucciniego, Antonina Dvoraka.

W oryginalny sposób życzenia odśpiewała Pani Anna Zapaśnik-Baron z Centrum Kultury w Ostródzie, która angażując Pana Ryszarda do tańca przy podkładzie muzycznym rozbawiła wszystkich gości. Na koniec licznie przybyli odśpiewali jubilatowi „sto lat”, złożyli życzenia i wspólnie skosztowali okazałego tortu.

Film z gośćmi śpiewającymi „sto lat” można obejrzeć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=od9QyapS_vc 

Pełne tytuły odegranych utworów:

- Edward Grieg - Suita w dawnym stylu "Z czasów Holberga" op.40 (części : Preludium Allegro vivace; Sarabanda Andante espressivo; Gawot Allegretto; Aria andante religioso);
- Giacomo Puccini - "Crisantemi" na kwartet smyczkowy;
- Antonin Dvorak - Finał z Sonatiny na skrzypce i fortepian G-dur op. 100 (opracowanie na kwartet smyczkowy).

Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): Krzysztof Gęsicki, Wydział KSP Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Autor zdjęć: Krzysztof Gęsicki

mt_gallery:11

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.