2. ryszard szurgot kwartet avista z olsztyna i goście3 lipca 2015r., od godz. 18:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie miało miejsce Spotkanie Środowisk Twórczych i Mecenasów Kultury. Tegorocznym motywem przewodnim był jubileusz 50-lecia pracy artystycznej szanowanego i znanego Ostródzianina, Ryszarda Szurgota. Do świętowania zaproszeni zostali goście, znajomi, rodzina jubilata oraz uprzyjemniający wieczór kwartet Avista z Olsztyna, tworzący atmosferę do sentymentalnej podróży przy utworach Edwarda Griega, Giacomo Pucciniego, Antonina Dvoraka.

W oryginalny sposób życzenia odśpiewała Pani Anna Zapaśnik-Baron z Centrum Kultury w Ostródzie, która angażując Pana Ryszarda do tańca przy podkładzie muzycznym rozbawiła wszystkich gości. Na koniec licznie przybyli odśpiewali jubilatowi „sto lat”, złożyli życzenia i wspólnie skosztowali okazałego tortu.

Film z gośćmi śpiewającymi „sto lat” można obejrzeć pod adresem:

Pełne tytuły odegranych utworów:

- Edward Grieg - Suita w dawnym stylu "Z czasów Holberga" op.40 (części : Preludium Allegro vivace; Sarabanda Andante espressivo; Gawot Allegretto; Aria andante religioso);
- Giacomo Puccini - "Crisantemi" na kwartet smyczkowy;
- Antonin Dvorak - Finał z Sonatiny na skrzypce i fortepian G-dur op. 100 (opracowanie na kwartet smyczkowy).

Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): Krzysztof Gęsicki, Wydział KSP Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Autor zdjęć: Krzysztof Gęsicki