40Na Polach Grunwaldzkich, które przed 605 laty były miejscem największej bitwy średniowiecznej Europy, ponownie dojdzie do rekonstrukcji walk. Połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego zmierzą się z elitą wojsk Zakonu Krzyżackiego wspartą przez ciężkozbrojne rycerstwo z całej Europy Zachodniej.

W trakcie trwania imprezy będzie można zobaczyć m.in. pojedynki rycerskie, konkursy sprawnościowe w pełnym rycerskim rynsztunku, średniowieczne biesiadowanie i wiele dworskich kreacji z tamtych czasów. Najważniejszym i najbardziej widowiskowym punktem programu będzie inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, która odbędzie się 18 lipca o godz. 15:00. Powiat Ostródzki, jak co roku, będzie uczestniczył w obchodach rocznicowych.

Szczegółowy program Dni Grunwaldu możemy znaleźć pod adresem http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=2

Autor: WP
Zdjęcia:WP