fronttTourism and Events Expo (TEE) to I edycja biznesowych targów turystycznych odbywających się w Expo Arena Mazury w Ostródzie, drugim największym Centrum Targowo – Konferencyjnym w Polsce i największym w północno-wschodniej części kraju. Impreza odbyła się w dniach 8-9.10.2015 r. Powiat Ostródzki był jednym z kluczowych wystawców TTE, a Wicestarosta Edmund Winnicki uczestniczył w oficjalnym uroczystym otwarciu targów.

Powiat Ostródzki, Informacja Turystyczna (Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna), Kraina Kanału Elbląskiego, Żegluga Ostródzko-Elbląska oraz partnerzy z Czech: Województwo Usteckie, magazyn turystyczny, Travel Profi, region Morawsko-Śląski, stworzyli wspólną ekspozycję promocyjną, usytuowaną w eksponowanym sektorze hali nr 4 Arena Expo. Architekturę, konstrukcję i zabudowę stoiska przygotowali i wykonali pracownicy Wydziału Promocji powiatu. Polsko-czeskiej ekspozycji wizerunkowej towarzyszyło 12 przedsiębiorstw – 3 polskie z powiatu ostródzkiego i 9 czeskich.

W tym dwudniowym wydarzeniu turystycznym wzięło udział ponad 60 wystawców, a jego tematyka oscylowała wokół turystyki biznesowej (rynek MICE – Meetings, Incentives, Conferences, Events), turystyki medycznej i przyjazdowej. Targi odbyły się w nowej formule nawiązywania kontaktów branżowych „Biznes to Biznes” (B2B). Formuła B2B to innowacja na polskich targach turystycznych sprawiająca, że ich uczestnicy odnotowują wysoki stopień satysfakcji z udziału w imprezie, a targi szybko zyskują markę w rynkowej branży.

Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie zapewnił obsługę kateringową stoiska podczas trwania targów. W ten sposób młodzież z klas o profilu gastronomiczno-turystycznym poznawała praktyczne arkana swego przyszłego zawodu.

Data upowszechnienia tekstu: 15.10.2015r.
Osoba, która dostarczyła tekst: WP
Autor zdjęć: WP