frontKto śpiewa, ten dwa razy się modli, tę maksymę skrzętnie wykorzystali uczestnicy XI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej "SURSUM CORDA", który odbył się 17 marca 2016 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Ostródzki - Andrzej Wiczkowski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Bogusława Orzechowska, Burmistrz Miasta Ostróda - Czesław Najmowicz, zaś patronatu medialnego udzielili „Gość Niedzielny” oraz Telewizja Mazury.

Zgromadzonych gości powitali pan Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, ks. Roman Wiśniowiecki - proboszcz Parafii NPNMP w Ostródzie, Maciej Mikołajczyk – asystent Senator RP Bogusławy Orzechowskiej, a także Siostra Jolanta - prowadząca imprezę.

Do konkursu przystąpiło 110 uczestników z 14 szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Olsztyna, Ostródy, Lipowa oraz Dąbrówna. Zespoły jak i soliści zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, można było usłyszeć m.in. „Panie proszę przyjdź”, „Tłumy serc”, czy „Maryjo śliczna Pani”. Prezentacją do występów była „ mała katecheza” o Roku Miłosierdzia oraz Historia Światowych Dni Młodych. Wyboru laureatów dokonało 4 osobowe jury złożone z: dyrektor Szkoły Muzycznej w Ostródzie – Jolanty Niegowskiej, wokalistki – Magdaleny Banasiuk, dyrygenta Orkiestry Miejskiej w Ostródzie – Sławomira Oleczka oraz kantora – Wojciecha Polaka.

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:

W kategorii solista szkół gimnazjalnych:
I. Dominika Wilków - Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie
II. Jagoda Staruch - Gimnazjum nr 33 w Olsztynie
III. Anaida Shahbazyn - Gimnazjum nr 3 w Olsztynie

W kategorii zespół szkół gimnazjalnych:
I. Gimnazjum nr 22 w Olsztynie
II. Gimnazjum nr 2 w Ostródzie
III. Zespół Saltem – Gimnazjum im. św. Dominika w Ostródzie

W kategorii solista szkół ponadgimnazjalnych:
I. Aleksandra Farasiewicz - Liceum św. Dominika w Ostródzie
II. Katarzyna Kołecka - Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie