frontPod hasłem „Ewangelia wg św. Łukasza” przeprowadzono II Archidiecezjalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016. Wśród ponad pięćdziesięciu uczestników finału najlepszymi okazali się: Patrycja Liczmańska reprezentująca Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Adam Stańczyk reprezentujący Szkołę Podstawową nr 30 w Olsztynie.

Ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy, oraz promowanie osiągnięć uczniów i opiekunów – to główne cele konkursu.

Finał, który odbył się 10 marca w Miłakowie, był zwieńczeniem drugiego etapu konkursu o zasięgu archidiecezjalnym. Jego laureaci wystartują w metropolitalnym finale, który odbędzie się 23 kwietnia w Rumii.

Finał archidiecezjalny zorganizowały: Diecezjalny Instytut Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie. Jednym ze współorganizatorów finału był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie.

Patronat nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Arcybiskup dr Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:
Doktor nauk teologicznych, Biblista i wykładowca UWM ks. dr Piotr Dernowski,
Dziekan Dekanatu Orneta – ks. Stanisław Borowiecki,
Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej - ks. Jan Paszulewicz,
Członek zarządu DIAK w Olsztynie Pan Edward Ośko,
Gwardian klasztoru i Proboszcz parafii w Miłakowie – o. dr Honorat Rzepka OFM,
Radny Powiatu Ostródzkiego – reprezentujący Starostę Powiatu – Pan Zbigniew Zabłocki,
Przewodniczący Rady Rodziców w ZSzP w Miłakowie - Pan Krzysztof Tomasz.

Poniżej załączamy pełną informację nt. uczestników, promotorów i zwycięzców konkursu

Autor tekstu: Agnieszka Bułak
Autor zdjęć: Teresa Kałudzińska, Tadeusz Bułak