sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

tort o okazji 11 listopadaUroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się 10 listopada 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu państwowego. Akademia przeniosła zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, ukazujące trudne i tragiczne przejścia naszego narodu oraz bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy nigdy nie zaniechali walki o wolność Ojczyzny.
Uroczystość przygotowały dzieci ośrodka pod kierunkiem Joanny Hrebelskiej, Agnieszki Przybysz i Joanny Szulim, a dekorację przygotowała Pani Dorota Tomasz.

degustacja wyrobów lokalnego przedsiębiorcyW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, 8 listopada 2017 r., obchodzono „Dzień Zdrowego Śniadania”. W temat zdrowego odżywiania wprowadził montaż słowno-muzyczny pt. „Jedz zdrowo – żyj kolorowo” w wykonaniu młodzieży. Goście zaproszeni na to wydarzenie wystąpili w charakterze jury konkursu plastycznego pt. „Zdrowie na talerzu”, wyróżnili pięć prac i nagrodzili zwycięzców. Pamiętając o zasadzie, że podstawą zdrowia jest aktywność fizyczna, uczniowie wraz z wychowawcami przedstawili pantomimę pn. „Hymn Świeżaków”.

czytajpl telefonPodobnie jak 1000 szkół w całej Polsce ostródzki Staszic bierze udział w „Czytaj.PL” – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Jej hasło: „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

degustacjaDzięki wsparciu i uprzejmości Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, 8.11.2017 r., w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi odbyły się wykłady dla uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych. Celem wykładów było zaprezentowanie przedsiębiorców i ich produktów wytwarzanych na tradycyjnych i regionalnych recepturach. Wiedzę uzyskaną podczas prezentacji uczniowie wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej.

kurs barista wspólne zdjęcieW Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi realizowany jest projekt unijny z funduszy RPO WiM „Zainwestuj w siebie”. Jest to świetna szansa na rozwój umiejętności zawodowych młodzieży uczącej się w technikum. Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie zatrudnialności uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, w szczególności poprzez poprawę jakości kształcenia zawodowego. Projekt zakłada wsparcie w postaci szkoleń, kursów i staży zawodowych, co przyczyni się do podniesienia kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów ostródzkiego Petöfiego niezbędnych na obecnym rynku pracy.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem