sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontUczniowie technikum realizujący innowację pedagogiczną „E-sport/projektowanie gier komputerowych – specjalność w zawodzie technik informatyk” awansowali do finałowych rozgrywek w LOL-a Mistrzostw Klas E-Sportowych, który odbył się w Sosnowcu w dniu 10.06.2018r.

frontMłodzież ucząca się w ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie, w środę, 6 czerwca 2018 r., miała okazję poznawać kraje Unii Europejskiej w nowatorski sposób. Dwugodzinna zabawa polegała na szukaniu kolejnych stacji z zadaniami dotyczącymi poszczególnych państw całej Europy, uczestnictwie w quizach internetowych oraz przygotowaniu prac plastycznych dotyczących każdego z krajów UE. Zabawa była przednia, a rywalizacja bardzo zacięta. Ostatecznie wygrała klasa I TLR przed II TTLMA oraz III TLF. Całość przygotowali nauczyciele języków obcych – Anna Rutkiewicz i Krzysztof Świątek, zaś w pomoc zaangażowani byli wszyscy nauczyciele.

front„Jesteśmy cyfrowobezpieczni”. Pod tą nazwą przeprowadzono III edycję ogólnopolskiego konkursu działań z zakresu cyberbezpieczeństwa. W wyniku analizy aktywności szkół w całej Polsce Kapituła Konkursu postanowiła przyznać ZSZ im. S. Staszica i CKU dwa drugie miejsca – zarówno w kategorii szkół zawodowych jak i techników!

opatrywanie ranUczniowie ostródzkiego ZSZ im. S. Petöfi zajęli I miejsce w etapie rejonowym oraz IV - w etapie okręgowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Etap rejonowy został przeprowadzony 9 maja 2018 r., w Ostródzie, a zorganizował go ostródzki oddział PCK. W trakcie tych zawodów oceniane były umiejętności praktyczne oraz wiadomości teoretyczne z udzielania pierwszej pomocy, prawa humanitarnego i historii PCK. Najwyższą punktację we wszystkich kategoriach uzyskał zespół reprezentujący ZSZ im. S. Petőfi w składzie: Katarzyna Sarna, Nina Banasik, Angelika Czajkowska i Paweł Walkowiak.

frontZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie, 15 maja 2018 r. zorganizował dzień otwarty dla młodzieży gimnazjalnej, stwarzając jej możliwość weryfikacji swoich planów zawodowych, dokonania wyboru szkoły i kierunku dalszego kształcenia zawodowego. Dzięki warsztatom przygotowanym przez nauczycieli oraz młodzież gimnazjaliści mogli zapoznać się ze specyfiką konkretnych kierunków kształcenia oraz z ich profilem.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem