sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

CertyfikatW Kuratorium Oświaty w Olsztynie został wręczony Zespołowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu. Uroczystość miała miejsce dnia 29 listopada 2018 r. Certyfikat jest efektem działań wszystkich nauczycieli promujących patriotyzm w szkole. Koordynatorami przedsięwzięcia byli Małgorzata Kierozalska i Sławomir Kalwiński.

ŚlubowanieUczniowie klas I Technikum i Liceum zostali przyjęci w poczet uczniów ZSZ im. S. Petőfi. Ślubowanie w dniu 26 listopada przyjął dyrektor H. Rybacki. Przedstawiciele Technikum ślubowali na sztandar szkoły, uczniowie Liceum oprócz ślubowania byli pasowani na uczniów klas mundurowych. Uroczystość zbiegła się z nadaniem proporca klasie wojskowej, jako pierwszej w Polsce. Za patronkę proporca obrano Danutę Siedzikównę, ps. Inka.

frontUczniowie-wolontariusze ostródzkiego „Staszica” oraz internatu ZSZ im. S. Petöfi uczestniczyli w weekend 30 XI - 1 XII 2018 r., w Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu, odbywającej się w tym roku pod hasłem „Ukryte zagrożenia uzależnień”. Fundacja Joanny Fabisiak „Świat na TAK”, w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Warszawskich Bielanach, przygotowała dla młodzieży atrakcyjny dwudniowy program różnorodnych zajęć. ZSZ im. S. Staszica reprezentowały Klaudia Krzyżaniak, Natalia Ruść i Patrycja Pisarkiewicz a "Klub Ośmiu" z internatu ZSZ im. S. Petöfi - Aleksandra Kalecińska, Natalia Szulc, Cyprian Liński i Michał Mężydło.

frontUczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie – Maciej Maliszewski, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym OHP pt. „100 Bohaterów na 100-lecie Niepodległości”. Maciej startował w kategorii „Wybitni Polacy, przedstawiciele różnych grup społecznych” wybierając postać Fryderyka Chopina. Uroczysta gala finałowa konkursu, jako zwieńczenie trzydniowych obchodów Święta Niepodległości, odbyła się 15 listopada 2018 r. w Lublinie.

Aktorzy i nauczycieleUroczyste obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie odbyły się 9 listopada 2018 r. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego zaprezentowano program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Uczennice klas o profilu policyjnym przygotowały pokaz musztry paradnej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji, punktualnie o godzinie 11:11, zebrali się przed budynkiem szkoły, by wspólnie zaśpiewać hymn państwowy.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.