front350 uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w VIII Powiatowej Pielgrzymce młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Lubajnach, która odbyła się 21 września br.

W związku z trwającymi pracami na DK7, uniemożliwiającymi zorganizowanie pieszej pielgrzymki, młodzież wraz z nauczycielami dotarła na miejsce autokarami. O godz. 11:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Wicestarosta Edmund Winnicki oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Po Mszy Św. na pielgrzymów czekał poczęstunek, przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa, Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU w Ostródzie oraz parafian ks. Wiesława Kaniugi Proboszcza Parafii św. Benedykta w Lubajnach.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz
Foto: Arkadiusz Krajzewicz