sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontUczniowie klas zawodowych ZSZ im. St. Staszica i CKU w Ostródzie uczestniczyli w dniach 26.07- 01.08.2016 r. w pielgrzymce do Krakowa organizowanej przez Warmińsko – Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Olsztynie i Komendę Główną OHP w Warszawie. Była to okazja do pomocy, jednocześnie do udziału w ŚDM.

W pierwszych dniach pobytu młodzież uczestniczyła w trzydniowym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez Maltańską Służbę Medyczną. W Brzegach zostali przydzieleni do patroli medycznych – w każdym z nich znajdowali się profesjonalni ratownicy medyczni. To oni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi wolontariuszami. Czternastu wolontariuszy ze Staszica pod każdym względem spisała się perfekcyjnie. Z wielkim zaangażowaniem niosła pomoc potrzebującym. Za trud włożony w wykonywaną pracę została doceniona otrzymując uroczyste podziękowania i certyfikaty.

Dla uczniów udział w Światowych Dniach Młodzieży był niesamowitym przeżyciem, które pozostawi wspomnienia na całe życie. Uczestniczenie we wspólnym czuwaniu z Ojcem Świętym było także wyjątkowym doświadczeniem, pełnym skupienia i radości. Była to okazja do wspólnej modlitwy, refleksji, zadumy, ale także do pełnej entuzjazmu zabawy w bogactwie różnych ras, narodowości i języków, wśród setek tysięcy uczestników ŚDM ze wszystkich zakątków świata. Pomimo upału i zmęczenia duch radości i młodzieńczego zapału udzielił się każdemu.

Wolontariusze szczęśliwi i spełnieni powrócili do swoich domów, wspominając krótko: „Było WARTO! Przeżyliśmy najpiękniejszą przygodę w życiu”.
 
Źródło informacji: Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie
Foto: Hufiec Pracy 14-10 w Ostródzie
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.