frontPowiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w czwartek, 13 października 2016 r., w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Podczas obchodów Starosta Ostródzki nagrodził wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów oraz najzdolniejszych uczniów.

Nagrody Starosty Ostródzkiego otrzymało 23 dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych naszego powiatu. To wyróżnienie za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz aktywną pracę nad Strategią Edukacyjną Powiatu Ostródzkiego.

Uroczystość była również okazją do nagrodzenia najzdolniejszych uczniów szkół i placówek, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami we współzawodnictwie sportowym. Dyplomy z rąk Starosty Ostródzkiego odebrali przedstawiciele wyróżnionych stypendystów z poszczególnych szkół i placówek. Łącznie w bieżącym roku Starosta Ostródzki przyznał 100 stypendiów.

Część oficjalną zakończył występ artystyczny pt. „Chory belfer” w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz
Adiustacja: Henryk Kropidłowski