sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontZespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, 7 października 2016 r. gościł delegację Wileńskiej Szkoły Technologii, Biznesu i Rolnictwa z Białej Waki k/Wilna z jej dyrektorem Valdasem Kazlauskasem i wicedyrektor Wandą Jarmarkowicz na czele. Okazją do odwiedzin był jubileusz 10-lecia partnerskiej współpracy obu szkół.

W trakcie wizyty podsumowano podjęte przedsięwzięcia i uzyskane efekty partnerstwa realizowanego przez uczniów i nauczycieli obu placówek w ramach różnych projektów. Jednym z nich był projekt pn. „Ostróda – Wileńszczyzna – losy, ludzie, tradycje…”. Głównym celem podjętych przedsięwzięć było poznanie kultury, historii i tradycji kulinarnych Mazur oraz Wileńszczyzny.
 
Obchody rozpoczęto tradycyjnie od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu narodowego. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień oraz występów artystycznych przygotowanych przez młodzież z obu szkół. Głównym punktem uroczystości było oficjalne otwarcie Izby Historii Szkoły, której nadano imię dyrektora Eugeniusza Wawiórko. Część oficjalną obchodów poprowadzili Anna Adamowicz (estradowa „Ciotka Franukowa”) oraz Grzegorz Wróbel.

Gośćmi honorowymi uroczystości jubileuszowych byli również: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Czesław Najmowicz - Burmistrz Ostródy, ks. Roman Wiśniowiecki, Regina Sajewska - Przewodnicząca Towarzystwa Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz delegacja ze szkoły partnerskiej z Czech, której przewodził dyrektor Petr Jakubec.
 
Źródło informacji oraz zdjęcia: Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie
Adiustacja: Henryk Kropidłowski
 
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.