sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontUczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie zajęli 5 miejsce podczas III Centralnego Zlotu Klas Mundurowych – Żagań 2016. W zawodach odbywających się w dniach 3-8 października br. wzięło udział ponad 800 uczniów z 24 polskich szkół oraz kadeci Liceum Wojskowego z Ukrainy.

Zlot odbył się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu. Młodzież rywalizowała o miano najlepszej klasy mundurowej w kilku konkurencjach m.in. w strzelaniu z broni długiej i krótkiej, w marszobiegu na 8 km z pokonywaniem punktów sprawnościowych (z przenoszeniem skrzynek z amunicją, przepychaniem pojazdu wojskowego, wykrywaniem min i niewybuchów, strzelaniem, rzutem granatem ćwiczebnym czy przenoszeniem rannego). Ponadto każda drużyna musiała zaprezentować umiejętności z zakresu musztry i piosenki marszowej, a także wykazać się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, orientacji na mapie czy podstaw samoobrony. Nie zabrakło również konkurencji na basenie, w których zmierzyły się sztafety pływackie.

Poza konkurencjami sprawnościowymi, uczniowie Ekonomika mieli sposobność zapoznać się z ciężkim sprzętem bojowym m.in. czołgami 2A4 i 2A5, KTO Rosomak, legendarnym T-34 – „Rudy 102” ,wyrzutnią „Langusta" czy armatohaubicą AH-152 „Dana.

Po trudach pięciodniowych zmagań wszystkie drużyny stanęły na uroczystym apelu kończącym zmagania młodzieży na żagańskim poligonie. Drużyna z ZSZ im. S. Petöfi zakończyła zawody na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji generalnej.
 
Źródło informacji: Ewa Trzebiatowska-Maciejko
Autor zdjęć: Dorota Pękacz, Ewa Trzebiatowska-Maciejko
 
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem