frontUczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, 17 października 2016 r., uczestniczyli w warsztatach szkolnych z programowania w Scratch-u, w ramach Code Week Polska, będącego częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Głównym celem organizowanego już po raz trzeci w Polsce „Code Week” była popularyzacja i promocja nauki programowania wśród młodzieży. W tegorocznej edycji udział wzieli uczniowie klasy I T LMA.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej szkole mogliśmy uczestniczyć w warsztatach z programowania. W ciekawy i kreatywny sposób zostaliśmy wciągnięci do nauki. Wiemy już, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i każdy może się go nauczyć” – podsumowała udział w projekcie młodzież ze Staszica.

Źródło informacji: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centreum Kstzałcenia Ustawicznego w Ostródzie
Adiustacja: Henryk Kropidłowski
Foto:Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centreum Kstzałcenia Ustawicznego w Ostródzie