frontGrupa wychowanków internatu ZPSWR w Ostródzie, 9 listopada 2016 r. podsumowała projekt realizowany od kwietnia do listopada br., pt. „Duchy historii, czyli żywa lekcja historii”. Poprzez działania podejmowane w ramach projektu młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc poznając jednocześnie ich ciekawe historie.

Celem projektu było pogłębienie wśród wychowanków zainteresowania historią Polski. Zwiedzanie m.in. Skansenu Fortyfikacji w Starych Jabłonkach czy Wilczego Szańca, było dla młodzieży inspiracją do stworzenia makiety obejrzanych bunkrów oraz wystawy zdjęć. Nie zabrakło także warsztatów rękodzieła poświęconych symbolice narodowej Polski oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem projektu było sprawdzenie wśród młodzieży zdobytej wiedzy w formie quizu obejmującego tematykę tradycji i symboli narodowych.

Podsumowanie projektu odbyło się w internacie ZPSWR podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Gośćmi specjalnymi byli weterani i kombatanci działań wojennych oraz zbrojnych z czasów walk o suwerenność i niepodległość RP, którzy podczas akademii podzielili się ze zgromadzonymi swoimi wspomnieniami
Realizacja projektu była możliwa dzięki funduszom przekazanym przez Powiat Ostródzki.

Źródło informacji: Edyta Palczewska
Autor zdjęć: Edyta Palczewska