sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontGrupa wychowanków internatu ZPSWR w Ostródzie, 9 listopada 2016 r. podsumowała projekt realizowany od kwietnia do listopada br., pt. „Duchy historii, czyli żywa lekcja historii”. Poprzez działania podejmowane w ramach projektu młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc poznając jednocześnie ich ciekawe historie.

Celem projektu było pogłębienie wśród wychowanków zainteresowania historią Polski. Zwiedzanie m.in. Skansenu Fortyfikacji w Starych Jabłonkach czy Wilczego Szańca, było dla młodzieży inspiracją do stworzenia makiety obejrzanych bunkrów oraz wystawy zdjęć. Nie zabrakło także warsztatów rękodzieła poświęconych symbolice narodowej Polski oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem projektu było sprawdzenie wśród młodzieży zdobytej wiedzy w formie quizu obejmującego tematykę tradycji i symboli narodowych.

Podsumowanie projektu odbyło się w internacie ZPSWR podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Gośćmi specjalnymi byli weterani i kombatanci działań wojennych oraz zbrojnych z czasów walk o suwerenność i niepodległość RP, którzy podczas akademii podzielili się ze zgromadzonymi swoimi wspomnieniami
Realizacja projektu była możliwa dzięki funduszom przekazanym przez Powiat Ostródzki.

Źródło informacji: Edyta Palczewska
Autor zdjęć: Edyta Palczewska

1
1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.