sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontWolontariusze z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie z wielkim zaangażowaniem realizują ideę wolontariatu w naszym powiecie. Pomagają dzieciom, osobom starszym oraz angażują się w liczne akcje charytatywne. W listopadzie mimo obowiązków szkolnych młodzież podjęła dwa działania.

Celem pierwszego z nich była zbiórka jak największej ilości okularów, które pojadą do uczniów i osób dorosłych do dalekiej Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy. Zebrane okulary – słoneczne i korekcyjne zostaną przekazane ubogim mieszkańcom Czarnego Lądu i pomogą im w procesie leczenia wad wzroku.

Kolejnym działaniem podjętym przez wolontariuszy było włączenie się w akcję „Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Akcja zainicjowana została przez rodziców dzieci chorych na raka. W ramach tych działań młodzież przygotowała kartki wsparcia z życzeniami dla dzieci, przebywających na oddziałach onkologicznych.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na facebooku pod hasłem „Wylosuj Anioła”.
 
Źródło informacji: A. Kołodziejska
Autor zdjęć: A. Kołodziejska
 
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.