frontWolontariusze z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie z wielkim zaangażowaniem realizują ideę wolontariatu w naszym powiecie. Pomagają dzieciom, osobom starszym oraz angażują się w liczne akcje charytatywne. W listopadzie mimo obowiązków szkolnych młodzież podjęła dwa działania.

Celem pierwszego z nich była zbiórka jak największej ilości okularów, które pojadą do uczniów i osób dorosłych do dalekiej Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy. Zebrane okulary – słoneczne i korekcyjne zostaną przekazane ubogim mieszkańcom Czarnego Lądu i pomogą im w procesie leczenia wad wzroku.

Kolejnym działaniem podjętym przez wolontariuszy było włączenie się w akcję „Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Akcja zainicjowana została przez rodziców dzieci chorych na raka. W ramach tych działań młodzież przygotowała kartki wsparcia z życzeniami dla dzieci, przebywających na oddziałach onkologicznych.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na facebooku pod hasłem „Wylosuj Anioła”.

Źródło informacji: A. Kołodziejska
Autor zdjęć: A. Kołodziejska