frontUczniowie klasy I LW Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie, w dniach 21-23 listopada 2016 r. uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Bolesławcu. Szkolenie zorganizowane zostało przez 23 Śląski Pułk Artylerii oraz Stowarzyszenie 62 Kompanii Specjalnej „COMMANDO”. Celem prowadzonych zajęć była integracja klas pierwszych oraz wypracowanie metod współpracy w zespole.

Uczniowie przez trzy dni pod okiem instruktorów wojskowych uczestniczyli w zajęciach sprawdzających ich umiejętności strzeleckie, taktyczne oraz sprawnościowe. Wśród realizowanych zagadnień były m.in. elementy musztry indywidualnej i zespołowej, natomiast w godzinach wieczornych młodzież doskonaliła umiejętności pływania na bolesławieckim basenie „Orka”. Ostatniego dnia odbył się turniej strzelecki z broni długiej pneumatycznej i rzut granatem na celność i odległość.

Podczas zbiórki podsumowującej szkolenie podziękowano wychowawcom za wsparcie i pomoc, a młodzieży za ogromny wysiłek i zaangażowanie.

Źródło informacji: E. Trzebiatowska-Maciejko
Auto zdjęć: E. Trzebiatowska-Maciejko