frontWernisaż podsumowujący warsztaty malarskie trwające od 28 listopada odbył się 2 grudnia 2016 r. w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Na wernisażu wystawiono obrazy namalowane przez artystów czerpiących inspirację z przepięknych zimowych krajobrazów naszego powiatu. W warsztatach uczestniczyło sześciu artystów oraz wychowankowie placówki.

Artystom podziękował, obecny na wernisażu, Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki. W warsztatach uczestniczyli: Maria Wojtasiak, Bożena Szpaczyńska, Zofia Świat, Zbigniew Śmiechowski, Stanisława Bujnowicz, Joanna Kowalska oraz wychowankowie internatu i uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, którzy - stykając się z profesjonalnym warsztatem malarskim - mogą doskonalić swoje zdolności artystyczne.

Spotkanie zakończył krótki występ artystyczny przygotowany przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz
Adjustacja: Henryk Kropidłowski