sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy


frontMłodzież z ostródzkiego Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! (edycja 2016), uczestniczyła w tygodniowym obozie edukacyjnym (21-27 listopada 2016 r.) w Tarnowie (woj. Małopolskie).


- Moglibyśmy zostać dłużej, bo zajęcia były ciekawe i kreatywne. Sporo nauczyliśmy się w czasie warsztatów, pracowaliśmy samodzielnie i w grupach. Chętnie wrócilibyśmy do Tarnowa – powiedział jeden z uczestników obozu.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Uczniowie „Staszica” wrócili z obozu pełni wrażeń, uśmiechu i zadowolenia.
W trakcie obozu zorganizowano dla uczniów m.in.: zajęcia z robotyki prowadzone przez firmę KreaTech, zajęcia z programowania oraz warsztaty fotografii. Młodzież miała również okazję poznać Baltie – bezpłatny, innowacyjny program uczący programowania, który rozbudza wyobraźnię twórczą, uczy logicznego myślenia i pokazuje jak kreatywnie wykorzystywać możliwości komputera.
Dziesięcioosobowa grupa uczniów wzięła udział w warsztatach „Godzina dźwięku” w siedzibie RPM Sound&Voices - lidera nagrań dźwiękowych w Polsce, w trakcie których została wyprodukowana pocztówka dźwiękowa obozu. Piętnaście osób mogło w tym czasie sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wspinając się na 15-metrową ściankę.
W czasie siedmiu dni pobytu w Tarnowie uczniowie uczestniczyli także w ciekawych zajęciach z zakresu kompetencji cyfrowych takich jak: wyszukiwanie informacji, korzystanie z platform edukacyjnych i zasobów multimedialnych, narzędzi Google oraz w zajęciach z bezpieczeństwa cyfrowego.
W programie obozu nie zabrakło innych atrakcji, takich jak np. cyfrowa gra miejska połączona ze zwiedzaniem historycznej starówki miasta Tarnowa. Zabawa była przednia.
Przed nami kolejna edycja konkursu – kto wie, może tym razem wygramy pracownię komputerową POWODZENIA!

Źródło informacji: Wioletta Malecka
Adiustacja: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć: Wioletta Malecka

1
1
1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.