frontMłodzież z ostródzkiego Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! (edycja 2016), uczestniczyła w tygodniowym obozie edukacyjnym (21-27 listopada 2016 r.) w Tarnowie (woj. Małopolskie).

- Moglibyśmy zostać dłużej, bo zajęcia były ciekawe i kreatywne. Sporo nauczyliśmy się w czasie warsztatów, pracowaliśmy samodzielnie i w grupach. Chętnie wrócilibyśmy do Tarnowa – powiedział jeden z uczestników obozu.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Uczniowie „Staszica” wrócili z obozu pełni wrażeń, uśmiechu i zadowolenia.
W trakcie obozu zorganizowano dla uczniów m.in.: zajęcia z robotyki prowadzone przez firmę KreaTech, zajęcia z programowania oraz warsztaty fotografii. Młodzież miała również okazję poznać Baltie – bezpłatny, innowacyjny program uczący programowania, który rozbudza wyobraźnię twórczą, uczy logicznego myślenia i pokazuje jak kreatywnie wykorzystywać możliwości komputera.
Dziesięcioosobowa grupa uczniów wzięła udział w warsztatach „Godzina dźwięku” w siedzibie RPM Sound&Voices - lidera nagrań dźwiękowych w Polsce, w trakcie których została wyprodukowana pocztówka dźwiękowa obozu. Piętnaście osób mogło w tym czasie sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wspinając się na 15-metrową ściankę.
W czasie siedmiu dni pobytu w Tarnowie uczniowie uczestniczyli także w ciekawych zajęciach z zakresu kompetencji cyfrowych takich jak: wyszukiwanie informacji, korzystanie z platform edukacyjnych i zasobów multimedialnych, narzędzi Google oraz w zajęciach z bezpieczeństwa cyfrowego.
W programie obozu nie zabrakło innych atrakcji, takich jak np. cyfrowa gra miejska połączona ze zwiedzaniem historycznej starówki miasta Tarnowa. Zabawa była przednia.
Przed nami kolejna edycja konkursu – kto wie, może tym razem wygramy pracownię komputerową POWODZENIA!

Źródło informacji: Wioletta Malecka
Adiustacja: Henryk Kropidłowski