sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

zawodowcyUrząd Marszałkowski w Olsztynie pozytywnie ocenił i przyjął do realizacji wniosek projektu pn. „Zawodowcy na start” złożony przez ZSZ im. St. Staszica i CKU w Ostródzie. W ramach projektu 100 uczniów oraz 10 nauczycieli szkoły skorzysta z różnych kursów pozwalających poszerzyć umiejętności i zainteresowania zawodowe.

Projekt przewiduje 150 godzin płatnych staży i praktyk zawodowych u pracodawców skierowanych do uczniów i nauczycieli. Z projektu skorzystać będą mogli uczniowie kształcący się w takich kierunkach jak: technik logistyk, technik mechanik, technik architektury krajobrazu, technik usług fryzjerskich, sprzedawca, kucharz, fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych. Celem staży jest podniesienie kompetencji zawodowych, umożliwienie praktycznego zastosowania nabytej wiedzy szkolnej, doskonalenie umiejętności współpracy w zawodowym zespole oraz wyrabianie i utrwalanie poczucia odpowiedzialności za jakość wykonywanej pracy.

Projekt przewiduje następujące kursy kierowane do młodzieży:

• operator wózków jezdniowych podnośnikowych,
• VCC Logistyk spedytor,
• programowanie robotów,
• operator bezzałogowych statków powietrznych,
• obsługa kas fiskalnych (bezdotykowych),
• rysunek odręczny w architekturze krajobrazu, tworzenie wizualizacji do projektu zagospodarowania terenu (Autodesk 3D Studiom Max), rysunek techniczny w architekturze krajobrazu,
• nowe trendy w sztuce fryzjerskiej,
• zarządzanie czasem i radzenie sobie ze stresem.
oraz kursy zaplanowane dla nauczycieli:
• operator wózków jezdniowych podnośnikowych,
• komputer i internet w zawodach technicznych,
• inżynieria projektowania komputerowego 2 D i 3D,
• programowanie robotów.
 
Źródło informacji: ZSZ im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.