doswiadczenia prowadzi kolo naukowe studentow fizyki politechniki gdanskiejW Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, 19 stycznia 2017 r. odbywał się IV Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni. Zaproszenie przyjęło dziesięć uczelni wyższych. Pracownicy naukowi prowadzili zajęcia z młodzieżą liceum w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Uczniowie mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami, a przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów.

Wiemy, że wybór kierunku studiów to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. Jak podjąć właściwą decyzję, która zapewni im jednocześnie możliwość rozwijania swoich zainteresowań i realną szansę na znalezienie pracy po zakończeniu studiów? W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Poza tym, rosnące oczekiwania pracodawców sprawiają, iż dążymy do lepszego dopasowania swojego wykształcenia do wymogów rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę, że wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu.
Wszystkim gościom z uczelni dziękujemy za współpracę.

Źródło informacji: Jolanta Demczuk
Autor zdjęć: Oliwia Chorążewicz