wizyta u burmistrzaLiceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie realizuje projekt dofinansowany z UE kwotą 164 993,56 PLN pt. „Rozwój nauczycieli i kadry zarządzającej gwarancją poprawy jakości szkoły”, którego celem jest podnoszenie jakości pracy szkoły w obszarze kształcenia, wychowania i opieki, organizacji i zarządzania.

W ramach realizacji w/w projektu, grupa nauczycieli wyjechała na tydzień ferii zimowych do Republiki Czeskiej celem uczestnictwa w praktykach zawodowych job shadowing polegających na obserwacji pracy czeskich nauczucieli. Szkołą partnerską projektu jest Gymnazium a Stredni Odborna Skola dr. Vaclava Smejkala w Usti nad Łabą.

Wyjazd pozwolił uczestnikom bliżej poznać czeski system edukacji, organizację placówki oraz metody i formy pracy. Nauczyciele z zazdrością oglądali przestronne i bogato wyposażone sale gimnastyczne i laboratoryjne; chemiczne i biologiczne, w których zajęcia edukacyjne prowadzone są z wykorzystaniem technik multimedialnych, tablic interaktywnych i specjalistycznego oprogramowania.

Uczestnicy zwiedzili zabytki w Usti nad Łabą, Litomericach, Pragi i Drezna, poznając się wzajemnie wymienili zawodowe doświadczenia, omówili system edukacji oraz realia pracy, poszerzyli znajomość języka angielskiego i czeskiego.

Źródło informacji: Wioletta Ewartowska
Autor zdjęć: Wioletta Ewartowska