sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

wolontariuszki z opiekunkami klubuDziałania młodzieży z „Klubu Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu działającego w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie uhonorowane Certyfikatem „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi". 

Klub Ośmiu zrzesza wychowanków internatu i uczniów ostródzkiego Ekonomika już od 9 lat. Młodzież w ramach bezinteresownej i wynikającej z empatii pomocy współpracuje z wieloma środowiskami. Pomaga i wspiera seniorów z Klubu Seniora Osiedle Drwęckie i Domu Pomocy Społecznej w Molzie. Pomaga dzieciakom z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie, podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno-Wychowawczego w Ostródzie. Młodzież pracuje systematycznie w powyższych placówkach, ale chętnie też wspiera różnego rodzaju inicjatywy akcyjne dla chorych, potrzebujących i ubogich. Włącza się również w pomoc dla ostródzkiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Tych wszystkich działań przez te lata uzbierało się całe mnóstwo i nie sposób ich wszystkich wymienić. Obecnie w Klubie Ośmiu jest 20 wolontariuszy, którzy kierując się dobrem drugiego człowieka starają się pomagać i szerzyć ideę wolontariatu. 
wręczenie certyfikatu
 
 
 
 
 
 
 
 
Autor Tekstu: Agnieszka Kołodziejska
Autor Zdjęć: ZS Lipowo- A. Korwiel.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.