reprezentanci bażyniakaW Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie 7 kwietnia 2017r. odbyły się eliminacje powiatowe XIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie reprezentowali Jan Żeberek z klasy IIA i Agnieszka Kłosowska z klasy 2C2.

Część pisemna wyłoniła najlepszych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ustnego sprawdzianu wiedzy. W przerwie odbyła się prelekcja w ramach akcji społecznych: „Czad i Ogień Obudź Czujność”, oraz „Stop Pożarom Traw Ziemia Jest Tylko Jedna”. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych stoczyli pojedynek w części ustnej, odpowiadając na pięć wylosowanych przez siebie pytań, które zadawane były przez komisję sędziowską. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli nasi uczniowie byli niepokonani: Jan Żeberek zajął pierwsze miejsce, a Agnieszka drugie. Janek Żeberek będzie reprezentował szkołę i powiat w zmaganiach na etapie wojewódzkim.

zwycięzcy turnieju

Autor informacji: Ewa Dębska