uczniowie na lekcji o funduszach 4Młodzież ze ‘Staszica’ zdobywała na specjalnie zorganizowanych zajęciach z przedsiębiorczości wiedzę o Funduszach Europejskich. Może kiedyś zaowocuje to podjęciem decyzji o spróbowaniu sił w uruchomieniu własnej firmy?

Dnia 31 marca 2017 roku w klasie II ie odbyły się nietypowe zajęcia z podstaw przedsiębiorczości: Lekcja o Funduszach Europejskich prowadzona przez p. Danutę Piękoś-Janulis Ministerstwo Rozwoju organizuje czwartą już edycję akcji edukacyjnej, pt. „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. Podczas 45-minutowych zajęć na temat przedsiębiorczości uczniowie dowiedzieli się m.in., jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w biznes. Lekcja była przeprowadzona w oparciu o dostarczony scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks przygodowy. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanym konkursie związanym z tematyką Funduszy Europejskich. Najlepsi z nich otrzymali drobne upominki: pendrive’a, słuchawki oraz mysz komputerową.

uczniowie na lekcji o funduszach 2

Zwycięzcom gratulujemy a przyszłym biznesmenom życzymy odwagi! Kto wie – może kiedyś…:)?

Autor tekstu: Małgorzata Kierozalska, Krzysztof Świątek
Autor zdjęć: Małgorzata Kierozalska