sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

front„Drogie Koleżanki i Koledzy! Nadszedł czas pożegnania. Czas rozstania z przyjaciółmi, kolegami i wychowawcami. Już niedługo w Waszym życiu pojawią się inni ludzie, inne przeżycia. Ważne jest „jutro”, które czeka na Was za progiem internatu”. Tymi słowy 26 kwietnia br. młodsza społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów oraz uczniów kończących szkołę zawodową.

Po przywitaniu grona wychowawczego i młodzieży nadszedł czas na część artystyczną –scenkę kabaretową skierowaną do starszyzny opuszczającej muru internackie, którą poprzedziła prezentacja z najważniejszymi wspomnieniami młodzieży z pobytu w internacie. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie kierownika internatu - Barbary Konstantynowicz, która uhonorowała przyszłych absolwentów, podziękowała im za wspólnie spędzone lata, za możliwość przebywania razem i uczenia się siebie nawzajem, a także życzyła wszelkiej pomyślności, hartu ducha, optymizmu i spotkania na swojej drodze samych mądrych ludzi.

Młodzież otrzymała uszyte przez wychowanków i wychowawców maskotki - słoniki „Internatki 2016” oraz pamiątkowe dyplomy. Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa absolwentów skierowane do grona wychowawczego. Przedstawiciel maturzystów odczytał uroczysty list, którego fragment jest dla grona wychowawczego najpiękniejszym podziękowaniem i motywacją do dalszej pracy wychowawczej - „Dziękujemy za czas i poświęcenie na naszą rzecz. Mimo, że nie jesteśmy spokrewnieni stworzyliśmy rodzinę, internacką rodzinę. Za starania jakie włożyliście w to, aby to ognisko rodzinne nam stworzyć serdecznie dziękujemy”. Emocje były duże ponieważ przez te kilka lat nawiązały się w tych murach wspaniałe przyjaźnie, miłości i działo się tu wiele łączących nas sytuacji. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

Absolwentom - wychowankom internatu składamy życzenia sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz samych pozytywnych chwil.

Tekst: Agnieszka Kołodziejska
Adiustacja: Błażej Banaszkiewicz
Foto: Urszula Piasecka, Agnieszka Kołodziejska
 
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.