sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

dsc00138Laureatką tegorocznego powiatowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” została Dominika Maria Szulc, uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Dąbrównie. Gala XV Powiatowej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbyła się 27 kwietnia 2017 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Dominika będzie reprezentować Powiat Ostródzki w XXIII Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Gdańsku.

Uroczystą Galę otworzył gospodarz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Do konkursu zgłoszonych zostało dziesięć kandydatek ze szkół powiatu ostródzkiego: Amelia Chojnacka, Nina Grochowska, Klaudia Maria Janicka, Izabela Jarzyna, Weronika Kuc, Kaja Katarzyna Michalik, Anna Pawlak, Dominika Maria Szulc, Anna Ziobro i Oliwia Kisiel.

Jury w składzie Bożena Janowicz, Irena Anna Rubczewska, o. Robert Wołyniec, Barbara Konstantynowicz, Marta Rybska i Patrycja Pietrzak wyróżniło osiem najbardziej aktywnych wolontariuszek, którym podczas Gali przyznano statuetki z tytułem „Wspaniałej Powiatu Ostródzkiego” oraz symboliczne bilety na Ogólnopolski Finał Konkursu w Gdańsku. Starosta Ostródzki wręczył wszystkim wolontariuszkom dyplomy, róże i pamiątkowe znaczki z symbolem „Ośmiu Wspaniałych”.

Honorowymi gośćmi Gali byli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Stanisław Orzechowski reprezentujący Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Radni Rady Powiatu w Ostródzie, o. Robert Wołyniec-Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie, Irena Anna Rubczewska reprezentująca Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Powiatu Ostródzkiego, Opiekunowie Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu i Szkolnych Kół Wolontariatu oraz rodzice nominowanych wolontariuszek.

Galę uświetnił występ artystyczny pt. „ Zwycięstwo światła” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Miłakowie.
Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali hymnu Ośmiu Wspaniałych Fundacji „Świat na tak”.

1
1
1
1

Osoba, która dostarczyła tekst: Dorota Budzieszewska - Hilińska

adjustacja: Henryk Kropidłowski

Autor zdjęć: Szymon Tarasiewicz

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.