sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

img 20170504 085137Jak co roku wiosną ostródzcy abiturienci starają się dowieść posiadanej wiedzy mierząc się z państwowym egzaminem dojrzałości. We wszystkich szkołach testem z języka polskiego, 4 maja 2017 r., rozpoczął się trwający blisko trzy tygodnie cykl matur.

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, przystąpiło do niego 109 tegorocznych abiturientów.
 
Przygotowania do matury, trwały nie tylko przez 3 lata szkoły ponadgimnazjalnej, ale są podsumowaniem całokształtu edukacji.
 
A jakie są nastroje? Mamy nadzieje, że pozytywne, uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do egzaminu maturalnego. W ostatnim roku mieli konsultacje i zajęcia dodatkowe z nauczycielami. Przez trzy lata nauczyciele prowadzili uczniów tak, aby matura zakończyła się sukcesem. Jak podkreślają licealiści, matura jest ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Stres związany z maturą też jest, ale to naturalne – on motywuje do jeszcze lepszej pracy. Z perspektywy czasu, Ci co mają maturę już za sobą, wspominają egzamin dojrzałości z uśmiechem. Jednak obecni maturzyści dopiero 18 maja będą mogli odpocząć od umysłowej batalii, a po maturze zaczyna się nowy etap w życiu młodych ludzi.
Życzymy wszystkim powodzenia i wielu sukcesów!
 
Autor informacji: Jolanta Demczuk doradca zawodowy - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
Autor zdjęć: Maciej Okuniewski nauczyciel - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.