img 20170504 085137Jak co roku wiosną ostródzcy abiturienci starają się dowieść posiadanej wiedzy mierząc się z państwowym egzaminem dojrzałości. We wszystkich szkołach testem z języka polskiego, 4 maja 2017 r., rozpoczął się trwający blisko trzy tygodnie cykl matur.

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, przystąpiło do niego 109 tegorocznych abiturientów.

Przygotowania do matury, trwały nie tylko przez 3 lata szkoły ponadgimnazjalnej, ale są podsumowaniem całokształtu edukacji.

A jakie są nastroje? Mamy nadzieje, że pozytywne, uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do egzaminu maturalnego. W ostatnim roku mieli konsultacje i zajęcia dodatkowe z nauczycielami. Przez trzy lata nauczyciele prowadzili uczniów tak, aby matura zakończyła się sukcesem. Jak podkreślają licealiści, matura jest ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Stres związany z maturą też jest, ale to naturalne – on motywuje do jeszcze lepszej pracy. Z perspektywy czasu, Ci co mają maturę już za sobą, wspominają egzamin dojrzałości z uśmiechem. Jednak obecni maturzyści dopiero 18 maja będą mogli odpocząć od umysłowej batalii, a po maturze zaczyna się nowy etap w życiu młodych ludzi.
Życzymy wszystkim powodzenia i wielu sukcesów!

Autor informacji: Jolanta Demczuk doradca zawodowy - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
Autor zdjęć: Maciej Okuniewski nauczyciel - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie