sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

CertyfikatW bieżącym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica i CKU wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła –Bezpieczny Uczeń” i uzyskali certyfikat „Bezpieczna Szkoła +”. Organizatorem konkursu było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Honorowy patronat nad realizacją tego programu sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią. Nasze działania obejmowały kilka obszarów, a jednym z nich była poprawa bezpieczeństwa młodzieży w cyberprzestrzeni. W czasie spotkań, debat i innych akcji wskazaliśmy na sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu, a adresatami naszych działań byli nie tylko uczniowie, którzy sami opracowali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ale także rodzice.

Kolejnym obszarem realizowanym w ramach tego programu było kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły - młodzież i słuchacze biorą aktywny udział w pracach szkolnego wolontariatu, pomagając tym samym rówieśnikom i innym potrzebującym z środowiska lokalnego. Organizowane były także spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej, Służby Celnej czy też pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Prelekcje zaproszonych gości zwróciły uwagę uczniów i słuchaczy na zagrożenia jakie czyhają na nas każdego dnia.

Te i wiele innych działań prowadzonych w szkole buduje jej dobrą atmosferę. Potwierdzeniem tego faktu są wyniki właśnie zakończonej ewaluacji zewnętrznej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Jednym z obszarów poddanych ocenie był właśnie klimat panujący w szkole, który okazał się w ocenie uczniów i ich rodziców być przyjazny uczniowi.

Zapraszamy do „Staszica”!

Autorzy tekstu – Małgorzata Kierozalska, Krzysztof Świątek

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.