sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

wyróżnieni uczniowieW Bolesławcu zorganizowany został obóz szkoleniowy prowadzony przez 23 Śląski Pułk Artylerii oraz Stowarzyszenie 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO. W szkoleniu tym wzięli udział uczniowie klasy I LW z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi pod opieką majora Piotra Jurasia i Ewy Trzebiatowskiej-Maciejko.

W trakcie obozu, który odbywał się w dniach 8-12 maja 2017 uczniowie odbyli szkolenie ogólnowojskowe, strzeleckie, taktyczne oraz z ogólnej sprawności fizycznej. Wśród realizowanych zagadnień były m.in. elementy musztry indywidualnej i zespołowej, szkolenie strzeleckie, taktyka, pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej, szkolenie inżynieryjo- saperskie. Młodzież została zapoznana z podstawowymi elementami wspinaczki górskiej, a przede wszystkim zakładaniem węzłów i zabezpieczeń. Umiejętności te prezentował i ćwiczył z uczniami zaproszony żołnierzz AGAT-u. W godzinach wieczornych młodzież doskonaliła umiejętności pływania na bolesławieckim basenie. Uczniowie przeszli egzamin roczny sprawności fizycznej, który jest przewidziany dla kadry. Uczestniczyli też w turnieju strzeleckim z broni długiej pneumatycznej.
 
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie zajęć wojskowych i szkolenia wodnego.
 
1
1
1
1
1
1
1
 
Tekst i foto: Ewa Trzebiatowska-Maciejko
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.