Grupa uczestników wyprawyOchocza grupa łazików i smakoszy przygód w wyruszyła na wycieczkę zorganizowaną przez pasjonatów turystyki górskiej panów Krzysztofa Zakrzewskiego i Wiesława Paszkowskiego. Uczestnicy, którzy gotowi byli spośród czterech nocy dwie spędzić w pociągu, by zdobywać beskidzkie szczyty, od tygodni zacierali ręce na myśl o wyjeździe w Beskid Makowski i Beskid Śląski. Uczniowie „Staszica” wraz z opiekunami spędzili kilka niezapomnianych dni w polskich górach.

W czasie wycieczki która odbyła się w dniach 12-16 czerwca brała udział część uczniów klasy II Tlf, uczestnicy mieli okazję zdobyć szczyty górskie – Babią Górę i Czantorię, zwiedzić Bielsko – Białą a także dotrzeć do Zawoi – podobno najdłuższej wsi w Polsce.
Uczestnicy od razu po powrocie zapowiedzieli powtórkę w październiku, żeby – jak powiedział jeden z jej uczestników – po raz kolejny „zasmakować widzenia z góry na siebie, na innych, na świat, na życie…

Tekst – Krzysztof Świątek
Zdjęcia – Krzysztof Zakrzewski