Uczniowie klasy II WS na zdjęciach 3d

Obrazy 3D powstające na powierzchni poziomej i pionowej są bardzo młodą dziedziną sztuki współczesnej, określaną również jako graffiti 3D. Jako że w Ostródzie nikt nie podjął się tego zadania, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego, znany wśród mieszkańców powiatu jako „STASZIC”, postanowił uatrakcyjnić społeczności lokalnej i turystom pobyt w naszym mieście.

Projekt graffiti 3D powstał przed wejściem do budynku szkoły. Autorki – Paulina, Jagoda i Wiktoria – namalowały wyrastające „drapacze chmur”, które mają symbolizować nowoczesność, inwestycję w przyszłość i potęgę tkwiącą w umysłach młodzieży – „wystarczy tylko chcieć…”. Z pozoru to zwykłe graffiti namalowane na placu szkolnym swoją oryginalność zyskuje dopiero wtedy, kiedy staniemy pod odpowiednim kątem i spojrzymy na nie przez obiektyw aparatu fotograficznego. Ulegamy złudzeniu optycznemu, a obraz nabiera głębi i trójwymiarowości. Daje to niesamowity efekt, zwłaszcza, jeśli ktoś wykona nam zdjęcie. Młodzież „Staszicowska” pod koniec roku szkolnego wzięła już udział w pierwszym konkursie na ‘najlepsze zdjęcie 3d’. Efekt możecie podziwiać poniżej.

„Graffiti 3D” jest projektem interaktywnym, na tle którego można się fotografować, wspaniale się przy tym bawiąc. Zapraszamy na ulicę Kard. S. Wyszyńskiego 2, na dziedziniec „Staszica” do „zabawy z obiektywem”

Data wytworzenia informacji: 30 czerwca 2017

mt_gallery:1

Autor tekst i foto: Krzysztof Świątek, Wioletta Dawidczyk, ZSZ im. Staszica i CKU