sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Uczniowie klasy II WS na zdjęciach 3d

Obrazy 3D powstające na powierzchni poziomej i pionowej są bardzo młodą dziedziną sztuki współczesnej, określaną również jako graffiti 3D. Jako że w Ostródzie nikt nie podjął się tego zadania, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego, znany wśród mieszkańców powiatu jako „STASZIC”, postanowił uatrakcyjnić społeczności lokalnej i turystom pobyt w naszym mieście.

 
 
 
Projekt graffiti 3D powstał przed wejściem do budynku szkoły. Autorki – Paulina, Jagoda i Wiktoria – namalowały wyrastające „drapacze chmur”, które mają symbolizować nowoczesność, inwestycję w przyszłość i potęgę tkwiącą w umysłach młodzieży – „wystarczy tylko chcieć…”. Z pozoru to zwykłe graffiti namalowane na placu szkolnym swoją oryginalność zyskuje dopiero wtedy, kiedy staniemy pod odpowiednim kątem i spojrzymy na nie przez obiektyw aparatu fotograficznego. Ulegamy złudzeniu optycznemu, a obraz nabiera głębi i trójwymiarowości. Daje to niesamowity efekt, zwłaszcza, jeśli ktoś wykona nam zdjęcie. Młodzież „Staszicowska” pod koniec roku szkolnego wzięła już udział w pierwszym konkursie na ‘najlepsze zdjęcie 3d’. Efekt możecie podziwiać poniżej.

„Graffiti 3D” jest projektem interaktywnym, na tle którego można się fotografować, wspaniale się przy tym bawiąc. Zapraszamy na ulicę Kard. S. Wyszyńskiego 2, na dziedziniec „Staszica” do „zabawy z obiektywem”
 
Data wytworzenia informacji: 30 czerwca 2017
 
mt_gallery:1
 
 
Autor tekst i foto: Krzysztof Świątek, Wioletta Dawidczyk, ZSZ im. Staszica i CKU

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.