sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

fryzjerki na praktyceZagraniczna praktyka to jeden z najlepszych sposobów na naukę nie tylko zawodu, ale również języka. Uczniowie ZSZ im. St. Staszica i CKU mają tych okazji całkiem sporo. W zeszłym tygodniu z praktyk zawodowych w hiszpańskiej Ubedzie wróciła jedna grupa , zaś na początku listopada wyjeżdża kolejna, tym razem do hiszpańskiej Granady

 
 
 
Grupa uczniów "Staszica", która zakończyła pobyt w Hiszpanii, to również podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie oraz Hufca Pracy w Ostródzie, dzięki którym został zorganizowany ten wyjazd. Uczniowie mieli okazję pracować w salonach fryzjerskich, restauracjach, zakładach mechaniki oraz sklepach. Integralną częścią praktyk był intensywny kurs języka hiszpańskiego, a dodatkowymi atrakcjami: wieczór tapas, zwiedzanie tłoczni oliwy z oliwek, oraz wycieczki do Baezy i Sevilli.
Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat Europass Mobility, uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.
Staż był realizowany w ramach projektu Erasmus +. „Inwestycja w przyszłość 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
 
1
1
1
1
1
 
Tekst: Justyna Rochmińska, Hufiec Pracy w Ostródzie, Krzysztof Świątek, ZSZ im. St. Staszica i CKU w Ostródzie
Zdjęcia: Monika Wójcik, Hufiec Pracy w Ostródzie
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.