fryzjerki na praktyceZagraniczna praktyka to jeden z najlepszych sposobów na naukę nie tylko zawodu, ale również języka. Uczniowie ZSZ im. St. Staszica i CKU mają tych okazji całkiem sporo. W zeszłym tygodniu z praktyk zawodowych w hiszpańskiej Ubedzie wróciła jedna grupa , zaś na początku listopada wyjeżdża kolejna, tym razem do hiszpańskiej Granady

Grupa uczniów "Staszica", która zakończyła pobyt w Hiszpanii, to również podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie oraz Hufca Pracy w Ostródzie, dzięki którym został zorganizowany ten wyjazd. Uczniowie mieli okazję pracować w salonach fryzjerskich, restauracjach, zakładach mechaniki oraz sklepach. Integralną częścią praktyk był intensywny kurs języka hiszpańskiego, a dodatkowymi atrakcjami: wieczór tapas, zwiedzanie tłoczni oliwy z oliwek, oraz wycieczki do Baezy i Sevilli.
Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat Europass Mobility, uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.
Staż był realizowany w ramach projektu Erasmus +. „Inwestycja w przyszłość 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Tekst: Justyna Rochmińska, Hufiec Pracy w Ostródzie, Krzysztof Świątek, ZSZ im. St. Staszica i CKU w Ostródzie
Zdjęcia: Monika Wójcik, Hufiec Pracy w Ostródzie