kurs barista wspólne zdjęcieW Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi realizowany jest projekt unijny z funduszy RPO WiM „Zainwestuj w siebie”. Jest to świetna szansa na rozwój umiejętności zawodowych młodzieży uczącej się w technikum. Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie zatrudnialności uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, w szczególności poprzez poprawę jakości kształcenia zawodowego. Projekt zakłada wsparcie w postaci szkoleń, kursów i staży zawodowych, co przyczyni się do podniesienia kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów ostródzkiego Petöfiego niezbędnych na obecnym rynku pracy.

Rodzaje wsparcia, jakie daje projekt: KURS ECDL, CAD, KURS Z ASERTYWNOŚCI (technik informatyk), KURS MAŁA KSIĘGOWOŚĆ, ZARZĄDZANIE CZASEM (technik ekonomista i technik handlowiec), KURS BARMAN, BARISTA, KURS AUTOPREZENTACJA ( technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych)
KURS ANIMATOR CZASU WOLNEGO, KURS AUTOPREZENTACJA (technik obsługi turystycznej).
Dla wszystkich uczestników bezpłatny kurs Prawa Jazdy kategoria B oraz kurs TOEIC (kurs z języka angielskiego).
W ramach projektu każdy uczeń realizuje staż zawodowy zgodny ze swoim kierunkiem kształcenia w ilości 150 godzin. Ponadto uczestnik otrzymuje wynagrodzenie za odbyty staż.
Jak widać warto podjąć się dodatkowego kształcenia i zainwestować w siebie.

Data: 5.11.2017 r.
Tekst i foto: Maja Kurdziel