sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

degustatcja zdrowych koktajliZespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w dniach 16 i 18 stycznia 2018 r. przeprowadził warsztaty w ramach projektu „Żyj, jedz zdrowo i bezpiecznie” zrealizowane ze środków Urzędu Miasta w Ostródzie. Uczestniczyła w nich młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. JP II z oddziałami gimnazjalnymi oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowa nr 4 z Ostródy.


Młodzież z dużym zainteresowaniem brała udział w zajęciach teoretycznych tworząc piramidę zdrowego odżywiania, rozwiązując krzyżówki i rebusy. Przeprowadzono pomiar stopnia odżywienia metodą BMI. Zastanawiano się jakie są przyczyny zaburzeń odżywania wśród młodych. Młodzież wyjaśniała, co jest „właściwą motywacją” do bycia szczupłym oraz kiedy przekraczamy niebezpieczną granicę i wkraczamy w obszar zagrożenia zaburzeniami odżywiania. Goście określili, jakie są sygnały, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego i jak można pomóc komuś w sytuacji niewłaściwego odżywiania, jak sprawić, aby szczupły równał się zdrowy, jak ważna jest akceptacja siebie i własnego ciała, niezależnie od tego ile się waży. Młodzież wykazała się dużą wiedzą o zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Byli aktywni sporządzając zdrowe tortille, dietetyczne wypieki i owocowo-warzywne koktajle. Dzięki tym zajęciom wzbogacili swoją wiedzę o prawidłowym odżywianiu. Zajęcia przeprowadzone zostały pod kierunkiem W. Bartnickiej, B. Łabackiej i I. Sędackiej.


Data: 5.02.2018 r.
Tekst i foto: W. Bartnicka, B. Łabacka, I. Sędacka.

1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.