sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Młodzież w Osterode am HarzW ramach wieloletniej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie, a szkołą BBS I w Osterode am Harz, w dniach 22-28 września 2018 r., młodzież z Ostródy wzięła udział w projekcie wymiany językowo-kulturowej w Niemczech. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki dotacji finansowej udzielonej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży - organizację, której celem jest wspieranie inicjatyw służących wzajemnemu poznaniu, zrozumieniu i współpracy młodych Polaków i Niemców.


Uczniowie z Polski poznali warunki i ofertę edukacyjną szkoły BBS I, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych swoich niemieckich kolegów, odbyli wycieczki do malowniczych miasteczek w regionie: Goslar i Getyngi. Wspólnej integracji pomogły zajęcia rekreacyjne, takie jak wyjście na kręgle i wzajemna nauka tańca, a także wspólne gotowanie. Dla niektórych uczniów były to pierwsze doświadczenia kulinarne w życiu. Ukoronowaniem wizyty była dwudniowa wycieczka obydwu grup do Berlina, uczniowie mieli szansę poznać najważniejsze miejsca stolicy Niemiec oraz historię muru berlińskiego, widzianą oczami współczesnego artysty.

Data upowszechnienia informacji: 10.10.2018 r.
Tekst i foto: Regina Borzuchowska, Iwona Sikorska.
Adiustacja: H. Kropidłowski

1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.