sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Młodzież i nauczycieleTegoroczny Dzień Papieski w ZSZ im. S. Petöfi ogniskował się wokół kilku jubileuszy: 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40. rocznicy wyboru metropolity krakowskiego na Stolicę Piotrową (16 października 1978 roku) oraz - setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem XVIII. Dnia Papieskiego było „promieniowanie ojcostwa”. Zaczerpnięto je bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to tytuł dramatu Karola Wojtyły, datowanego na 1964 rok.

Z tym właśnie hasłem i opartymi na nim skojarzeniami, związany był, przygotowany przez uczniów, montaż słowno-muzyczny. Młodzież zebrana 15 października mogła poznać fragmenty utworu Karola Wojtyły, jego życie, wyznawane wartości i pontyfikat. Podczas występu uczniowie wygłosili również utwory liryczne, których tematem przewodnim była wartość ojcostwa. Wyświetlono także filmy ukazujące najważniejsze momenty w życiu Jana Pawła II.

1
1
1
1

Data: 18.10.2018 r.
Tekst i foto: Małgorzata Księżopolska, Katarzyna Fąk, Agata Bołba
Adiustacja: H. Kropidłowski

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.