sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Spektakl WódzZ okazji 100–lecia odzyskania niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. J. Bażyńskiego teatr ''BAŻYNIAK'' pod kierownictwem pani Iwony Podgórskiej oraz chór szkolny pod batutą pani Joanny Jaskółowskiej przygotowały i zaprezentowały przed uczniami, rodzicami i mieszkańcami naszego miasta spektakl „Wódz”. Spektakl obrazuje burzliwe czasy po pierwszej wojnie światowej oraz drogę Józefa Piłsudskiego w dochodzeniu do władzy.

Scenariusz inscenizacji obejmuje okres od powstania Legionów Polskich, przez pobyt w magdeburskiej twierdzy aż po objęcie stanowiska Tymczasowego Naczelnika Państwa. Przedstawienie porusza ważne elementy prywatnego życia Marszałka - jego miłości, wspomnień i trosk do Aleksandry oraz córeczki Wandy.
Widowisko to żywa lekcja historii przeplatana patriotycznymi pieśniami i materiałami multimedialnymi.
W rolę bohaterów spektaklu znakomicie wcielili się uczniowie ostródzkiego LO, a także rodzic pan Wojciech Sobotka. Dopełnieniem wszystkiego były stroje z epoki oraz przygotowana scenografia.
Widowisko zakończyło się owacjami na stojąco i wspólnym odśpiewaniem „Roty”.

1
1
1
1
1
1

Spektakl "Wódz" - amatorskie nagrania

część 1 :


część 2:

część 3:

Okiem kamery Telewizji Mazury:


Autor tekstu: Wioletta Ewartowska, nauczyciel LO
Autor zdjęć: Jolanta Demczuk, Adrianna Włodarska
Adiustacja: H. Kropidłowski

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.