5Aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu nieustannie propaguje Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze „Dreptak” z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Dnia 18 kwietnia 2015r. odbył się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez opiekunów Koła, p. Joannę Osowiecką, p. Agnieszkę Wrzesińską i p. Pawła Drobisza.

Trasę rajdu, która prowadziła do Małej Rusi zaplanowali p. Paweł Drobisz i p. Zygfryd Bratz. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków dzień był wietrzny i chłodny, ale nie padał deszcz, a czasami zaświeciło nawet słońce. Wszędzie widać i słychać było budzącą się do życia przyrodę – pierwsze wiosenne pąki na drzewach, śpiew ptaków. Czy można lepiej rozpocząć wiosenny poranek? Podczas odpoczynku nad jeziorem pojawiły się już plany kolejnych eskapad Koła. Pełni optymizmu, z zastrzykiem energii na nadchodzący tydzień wszyscy szczęśliwie dotarli do Ostródy. I wtedy zaczął padać deszcz, potem grad. No cóż – „kwiecień plecień…”.

Agnieszka Wrzesińska