front1 września 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie odbyła się Powiatowa uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości uczestniczyli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Wicestarosta Edmund Winnicki, zaproszeni goście, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych naszego powiatu, nauczyciele oraz uczniowie.

Wszystkich przybyłych przywitał gospodarz tegorocznej uroczystości Pan Henryk Rybacki, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie. Następnie Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wraz z Wicestarostą Edmundem Winnickim wręczyli najwybitniejszym absolwentom roku szkolnego 2014/2015 nagrodę Primus Inter Pares – „Pierwszy wśród równych”.

Wyróżnienie to otrzymali:

- Anna Buńko – absolwentka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu,
- Marta Złotoś – absolwentka Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie,
- Anita Bartkowska – absolwentka Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie,
- Beata Kruszewska – absolwentka Zespołu Szkół Licealnych w Morągu,
- Dorota Żołądkiewicz – absolwentka Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie,
- Tomasz Borowski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie.

Data upowszechnienia tekstu: 15.09.2015r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Arkadiusz Krajzewicz
Autor zdjęć: Arkadiusz Krajzewicz