frontJak co roku - już siódmy raz Powiat Ostródzki wraz z ks. Romanem Wiśniowieckim Proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie oraz ks. Wiesławem Kaniuga Proboszczem Parafii św. Benedykta w Lubajnach zorganizowali Pielgrzymkę dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W czwartek 24 września 2015 r. w Powiatowej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lubajnach wzięło udział 830 uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z Ostródy. Kolumna pielgrzymów wyruszyła o godz. 11:00 z pod budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, następnie poruszając się ul. Drwęcką, ul. Olsztyńską przez skrzyżowanie z drogą krajową nr 7 i drogą do Lubajn. Po dotarciu pielgrzymów do Lubajn o godz. 12:15 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Dziekana Władysława Szmula oraz wielu kapłanów przybyłych na tę Uroczystość. Obecni byli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych Pani Maria Rymarska-Pszenna Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego, Pan Dariusz Bujak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. J. Bażyńskiego, Pan Henryk Rybacki Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Pan Andrzej Matusiak Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa oraz ks. Robert Bednarski Dyrektor Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum im. św. Dominika Savio w Ostródzie.
Uczestnicząca w Mszy św. młodzież po raz kolejny miała okazję do wspólnego przeżywania duchownego, do wspólnej modlitwy oraz do zawierzenia swoich trosk Matce Bożej.
Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi wzięli udział w poczęstunku, w którego przygotowanie włączyły się Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa i Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU w Ostródzie.