sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontJak co roku - już siódmy raz Powiat Ostródzki wraz z ks. Romanem Wiśniowieckim Proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie oraz ks. Wiesławem Kaniuga Proboszczem Parafii św. Benedykta w Lubajnach zorganizowali Pielgrzymkę dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W czwartek 24 września 2015 r. w Powiatowej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lubajnach wzięło udział 830 uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z Ostródy. Kolumna pielgrzymów wyruszyła o godz. 11:00 z pod budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, następnie poruszając się ul. Drwęcką, ul. Olsztyńską przez skrzyżowanie z drogą krajową nr 7 i drogą do Lubajn. Po dotarciu pielgrzymów do Lubajn o godz. 12:15 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Dziekana Władysława Szmula oraz wielu kapłanów przybyłych na tę Uroczystość. Obecni byli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych Pani Maria Rymarska-Pszenna Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego, Pan Dariusz Bujak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. J. Bażyńskiego, Pan Henryk Rybacki Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Pan Andrzej Matusiak Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa oraz ks. Robert Bednarski Dyrektor Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum im. św. Dominika Savio w Ostródzie.
Uczestnicząca w Mszy św. młodzież po raz kolejny miała okazję do wspólnego przeżywania duchownego, do wspólnej modlitwy oraz do zawierzenia swoich trosk Matce Bożej.
Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi wzięli udział w poczęstunku, w którego przygotowanie włączyły się Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa i Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU w Ostródzie.

1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.