sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

wstazkaKażdego roku w październiku, społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie aktywnie włącza się w działania na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Informacyjnej „Różowa wstążeczka”. 20 października br., w myśl hasła „Szkoła na różowo” nauczyciele i uczniowie szkoły zaakcentowali swoim ubiorem pełną solidarność z akcją.

Wychowawcy klas w ramach przedmiotu godzina z wychowawcą przeprowadzili dla swoich wychowanków zajęcia edukacyjne nt. Profilaktyki raka piersi. Pani Maria Kropidłowska - pedagog szkolny zorganizowała spotkanie dla klas trzecich z pracownikami Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie - Panią Anną Ziółkowską i Panem Arturem Guzewiczem, którzy mówili nt. profilaktyki raka piersi i szyjki macicy oraz sposobów walki z tą chorobą.

Społeczność szkolna miała możliwość wzbogacenia wiedzy o materiał zaprezentowany w gazetce wyeksponowanej na korytarzu szkolnym - „Uwaga - problem”.

W ramach kampanii rozdawane były materiały informacyjne w formie ulotek dla uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, m.in. podczas zebrania z rodzicami.
 
Oryginalnym pomysłem promocyjnym była degustacja ciasteczek w kształcie wstążeczek, wypieczonych przez uczniów klasy III ŻUG pod opieką Pani Izabeli Sędackiej.
 
Celem prowadzenia edukacji prozdrowotnej na temat raka piersi i szyjki macicy w szkole jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości młodych kobiet na rzecz podejmowania odpowiednich działań, m.in. nawyku samokontroli piersi, konsultacji z lekarzem czy badań cytologicznych. Stąd działania o charakterze cyklicznym i nie ograniczającym się jedynie do października - miesiąca walki z rakiem.
 
Data upowszechnienia tekstu: 23.10.2015r.
Autor informacji i zdjęćJoanna Nowakowska - Prześniak
1
1
1
 
 

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.