sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontSpołeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi ostródzkiego ogólniaka uczcili 97 urodziny Niepodległej Polski w wigilię święta niepodległości - 10 listopada 2015 r. Młodzież manifestowała swój patriotyzm galowymi strojami i przypiętymi do nich biało-czerwonymi kotylionami. Podniosłą atmosferę tego święta dopełniały narodowe flagi, zdobiące wszystkie okna korytarzy każdego z pięter budynku liceum, a także pieśni patriotyczne pobrzmiewające podczas przerw.

Przechadzając się tego dnia szkolnymi korytarzami, można było spotkać samego Marszałka Józefa Piłsudskiego, a tak naprawdę ucharakteryzowanego i ubranego w mundur ucznia z klasy 1d. Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z faktami historycznymi dotyczącymi tego święta, okolicznościową poezją dwudziestolecia międzywojennego oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej z kopiami zdjęć upamiętniającymi wydarzenia z 1918 roku. Najistotniejsze informacje znalazły się w specjalnie zaprojektowanych ulotkach, rozdawanych podczas przerw. Zainteresowaniem cieszyła się też wystawa książek o tematyce niepodległościowej, w tym autorstwa samego Marszałka.

W organizacji szkolnych obchodów Święta Niepodległości wzięły udział klasy 1a, 1d i 3b pod opieką p. Agnieszki Doty-Kubińskiej oraz p. Iwony Gesek.

Data upowszechnienia: 18.11.2015 r.
Osoba, która wytworzyła notatkę: Iwona Gesek – nauczycielka j. polskiego w LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
Autor zdjęć: Jakub Łukasik - uczeń kl. III A LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

 

1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.