frontSpołeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi ostródzkiego ogólniaka uczcili 97 urodziny Niepodległej Polski w wigilię święta niepodległości - 10 listopada 2015 r. Młodzież manifestowała swój patriotyzm galowymi strojami i przypiętymi do nich biało-czerwonymi kotylionami. Podniosłą atmosferę tego święta dopełniały narodowe flagi, zdobiące wszystkie okna korytarzy każdego z pięter budynku liceum, a także pieśni patriotyczne pobrzmiewające podczas przerw.

Przechadzając się tego dnia szkolnymi korytarzami, można było spotkać samego Marszałka Józefa Piłsudskiego, a tak naprawdę ucharakteryzowanego i ubranego w mundur ucznia z klasy 1d. Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z faktami historycznymi dotyczącymi tego święta, okolicznościową poezją dwudziestolecia międzywojennego oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej z kopiami zdjęć upamiętniającymi wydarzenia z 1918 roku. Najistotniejsze informacje znalazły się w specjalnie zaprojektowanych ulotkach, rozdawanych podczas przerw. Zainteresowaniem cieszyła się też wystawa książek o tematyce niepodległościowej, w tym autorstwa samego Marszałka.

W organizacji szkolnych obchodów Święta Niepodległości wzięły udział klasy 1a, 1d i 3b pod opieką p. Agnieszki Doty-Kubińskiej oraz p. Iwony Gesek.

Data upowszechnienia: 18.11.2015 r.
Osoba, która wytworzyła notatkę: Iwona Gesek – nauczycielka j. polskiego w LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
Autor zdjęć: Jakub Łukasik - uczeń kl. III A LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie