frontUczniowie z Miłakowa, prezentując m.in. taniec „Belgijka” oraz pokaz Zumby podczas integracyjnego festynu mikołajkowego 3 grudnia br., podsumowali swoje uczestnictwo w projekcie pt. „Ja też będę dorosły”. Podczas festynu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym dzieci skorzystały z wielu atrakcji, np.: zamykanie w dużej bańce mydlanej, balonowego zoo, quizów, gier i zabaw ruchowych.

Młodzież ze szkoły zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie przygotowała dla wszystkich wspaniały poczęstunek. Był deser z sernika, galaretek i bitej śmietany, muffinki, babeczki owocowe, koreczki owocowe , napoje i owoce.

Miniony festyn był ostatnim wydarzeniem w trakcie realizacji projektu pt. „Ja też będę dorosły”. Wcześniej dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz brały udział w warsztatach, np. savoir vivre, teatralnych, rękodzielniczych i dla społeczności lokalnych. Odwiedziły teatr, kino, restaurację.

Partnerami projektu byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie, Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie i Miłakowski Dom Kultury.
Projekt dofinansowali: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych 2015, Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski i Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie z filią w Miłakowie.

Data upowszechnienia tekstu: 21.12.2015r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Łukasz Ziembiński
Autor zdjęć: