sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy
front

Występ wychowanków internatu uświetnił wieczerzę w bursie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Młodzież internatu, na kilka dni przed „prawdziwą” wigilią Bożego Narodzenia, co roku organizuje podobną uroczystość.

Tegoroczne jasełka opowiadały o pięknych zwyczajach świątecznych, wyjaśniały znaczenie potraw wigilijnych, przypominały historię szopki, pasterki, kolęd oraz pochodzenie słowa „wigilia” i „opłatek”. Pointą przedstawienia był oczywiście Bóg, którego przyjście jest najważniejsze. Przedstawienie rozpoczęło uroczystą wieczerzę wigilijną w internacie 21 grudnia 2015 r. Młodzież zaprosiła na nią dyrekcję ZSZ im. S. Petöfi, wszystkich wychowawców internatu oraz innych ważnych gości.

Obecny na wieczerzy ks. Roman Wiśniowiecki przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki. Następnie składano sobie życzenia, dzielono się opłatkiem i wspólnie spożywano wigilijne potrawy. Ten wspaniały czas umiliło także śpiewanie kolęd. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wychowawców, a aktorów jasełkowego przedstawienia przygotowała wychowawczyni Alicja Sposób.
 
Data upowszechnienia tekstu: 21.12.2015r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Agnieszka Kołodziejska
Autor zdjęć: Dorota Muchowska
5
5

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.