sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontZespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie realizował projekt „Niebo Kopernika, czyli dążyć do gwiazd. ”, od maja do grudnia 2015 roku. Działania otrzymały finansowe wsparcie w VII edycji Programu „ Patriotyzm Jutra” prowadzonego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Spośród 926 zgłoszeń dotację otrzymało 121 projektów . Na rankingowej liście projekt Stowarzyszenia Amicus i ZPSWR pt. „Niebo Kopernika czyli dążyć do gwiazd.” zajął 35 miejsce.

Realizacja projektu obejmowała warsztaty, konkursy /m.in. internetowy/, prezentacje, projekcje, grę terenową i wycieczkę. Wszystko po to aby przybliżyć młodzieży postać wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika. Tym samym wzbudzić poczucie dumy narodowej, jednego z filarów patriotyzmu. Podopieczni Placówki samodzielnie zdobywali wiedzę
i dzielili się nią. Odwiedzili miasta związane z działalnością astronoma, lekarza, ekonomisty i prawnika. Byli w Olsztynie, Gdańsku i Fromborku. Poznali historię zamkniętą
w zamkach i muzeach. Uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez nowoczesne centra naukowe Hewelianum w Gdańsku i Eksperyment w Gdyni. Oglądali projekcje w planetariach oraz astronomiczny sprzęt w obserwatoriach. Przygotowali prezentację multimedialną,. Brali udział w internetowym quizie na temat życia i dokonań Mikołaja Kopernika.


To był mądrze spędzony czas.
Z radością budujemy PATRIOTYZM JUTRA!

 
Data upowszechnienia tekstu: 13.01.2016 r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Lidia Krześniak
Autor zdjęć: Lidia Krześniak

1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.