sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

3Uczniowie klas „technik informatyk” i klas liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym i policyjnym Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie uczestniczyli w wykładach przeprowadzonych przez wykładowców z Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) z Warszawy. Goście z WAT-u przebywali w ZSZ 14 stycznia 2016 r. Spotkanie to odbyło się w ramach współpracy pomiędzy WAT w Warszawie i naszą szkołą.

 
 
Wykłady dotyczyły takich dziedzin jak:
• Cybernetyka: Czy sieci rządzą światem? Od fizyki do informatyki;
• Elektronika: Zrozumieć rzeczywistość – półtora wieku równań Maxwella;
• Mechanika: Symulacje komputerowe współczesnym narzędziem XXI wieku;
• Nowe technologie i chemia: Mieszaniny pirotechniczne w technice wojskowej i cywilnej, wykład z pokazem;
• Inżynieria lądowa i geodezja: Zdjęcia lotnicze i satelitarne - cywilne i wojskowe aspekty wykorzystania.
 
Odbyły się one w różnych salach szkoły, a uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda sposób przekazywania wiedzy na wyższej uczelni oraz zdobyć ciekawe informacje dotyczące rozwoju nauki i techniki. Zorganizowano także wystawę o kierunkach kształcenia i ofercie edukacyjnej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a uczniowie szkoły mogli się z nią zapoznać i dowiedzieć od gości jak zorganizowane są studia na uczelni i rekrutacja w przyszłym roku akademickim. Kierownikiem grupy wykładowców był płk. mgr inż. Wiesław Szczygielski.
 
Data upowszechnienia tekstu: 19.01.2016 r.
Osoba, która dostarczyła tekst: ZSZ im. S. Petöfi
Autor zdjęć: ZSZ im. S. Petöfi
 
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.